Chcel by si byť taký?

15.04.2017 15:15

A tak Jozef stúpa. Z väzenia sa počas jedného dňa stane druhým najmocnejším mužom prvej najmocnejšej krajiny vtedajšieho sveta. Prsteň ako symbol moci, nové šaty a zlatá reťaz. Z otroka a z väzňa je niekto, koho vozia po celej krajine a ľudia sa pred ním na pokyn klaňajú. K tomu všetkému pribudla manželka a počas úrodných rokov aj dvaja synovia. 

 

Faraón počúva a vidí pred sebou muža, ktorý - ak má pravdu - práve zachránil celú jeho krajinu pred hladomorom. V kom inom je takto prítomý Boží duch? Z koho iného by bol lepší správca?
 

Výklad sna je jednuduchý: po siedmich rokoch hojnosti pre Egypt príde sedem rokov hladu, ktorý zničí celú krajinu. Opakovanie sna je potvrdenie, že Boh je pevne rozhodnutý. Na tom, čo sa stane, sa nič nedá zmeniť, dá sa však na to pripraviť. Toto a toto treba urobiť…
 

Faraón vraví: Počul som, že ti stačí rozpovedať sen a ty ho vyložíš. A Jozef ho opravuje - áno, opravuje faraóna! - Nie ja, ale len Boh ti môže dať uspokojivú odpoveď

 

... Jozef to vedel. Neučil sa to jednoducho a neučil sa to ani dobrovoľne. Ale ak si trúfate, skúste to tiež. Žiadosť o Božiu vôľu do vášho života vám môže priniesť nečakané skúúsenosti.
 

 
                                                                                    

 

PRÍDEŠ NA TO, V AKOM PORADÍ SÚ ČASTI PRÍBEHU USPORIADANÉ?

                          VYSKÚŠAJ SI  NIEKEDY PREČITAŤ AJ INÝ PRÍBEH TAKTO, 

                         MOŽNO TI BUDE JASNEJŠIE TO, ČO TI CHCE BOH POVEDAŤ.